Białoruski maszynista przemycał papierosy w lokomotywie

Białoruski maszynista przemycał papierosy w lokomotywie

Funkcjonariusze z Posterunku Straży Ochrony Kolei w Małaszewiczach i Służby Celno-Skarbowej z Oddziału Celnego w Terespolu ujawnili w pociągu towarowym relacji Brześć – Kobylany papierosy bez polskich znaków akcyzy skarbowej. Kontrabanda została zabezpieczona przez funkcjonariuszy lubelskiej KAS, zaś maszynista, który ukrył nielegalny towar został ukarany wysoką karą finansową.

W niedzielę, 26 marca 2023 r. funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei z Posterunku w Małaszewiczach wraz z funkcjonariuszami Służby Celno-Skarbowej z Oddziału Celnego w Terespolu podczas wspólnych działań kontrolnych prowadzonych na terenie granicznej stacji kolejowej Terespol udaremnili przemyt nielegalnych papierosów ukrytych w lokomotywie.

Funkcjonariusze SOK i KAS poddali szczegółowej kontroli lokomotywę pociągu towarowego relacji Brześć – Kobylany. Nielegalne wyroby tytoniowe ukryte były w silniku lokomotywy. Miejsce i sposób ukrycia papierosów wskazywały, że za przemytem może stać pracownik białoruskiej kolei. I tak też w tym przypadku było, ponieważ do próby przemytu przyznał się obywatel Białorusi, który był maszynistą pociągu. W sumie funkcjonariusze zabezpieczyli 9600 sztuk nielegalnych papierosów marki Mińsk. Maszynista został ukarany mandatem w kwocie 9 tys zł. Łączna szacunkowa wartość rynkowa zatrzymanych papierosów to blisko 7,3 tys. zł.

Dalsze postępowanie w sprawie prowadzi Lubelski Urząd Celno-Skarbowy w Białej Podlaskiej.