Będzie dodatkowy pociąg Gryfino – Szczecin

Będzie dodatkowy pociąg Gryfino – Szczecin

Od poniedziałku, 6 lutego 2023 r.  z Gryfina do Szczecina będzie można dojechać dodatkowym pociągiem przed godziną 7.

Utrudnienia w realizacji połączeń kolejowych Gryfino – Szczecin związane są z inwestycją realizowaną przez PKP PLK i Wody Polskie. Zamknięcie mostu w Podjuchach, gdzie powstać ma zupełnie nowa przeprawa, skutkuje tym, że pociągi muszą jeździć objazdem przez Zdroje i Dąbie. Ograniczona przepustowość linii kolejowych wymusiła zmiany rozkładu jazdy oraz znaczne ograniczenie liczby kursów, szczególnie odczuwalne w godzinach szczytu. To spowodowało poważne problemy pasażerów. Czas przejazdu znacząco się wydłużył (z ok 20 do ok. 50 minut). Co gorsza, pociągi „łapią” opóźnienia, więc podróż z Gryfina do Szczecina może trwać nawet godzinę lub dłużej.

Dla dojeżdżających do szkoły, do pracy jest to sytuacja nie do zaakceptowania – komentuje Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz. – Usprawnienie połączeń Szczecin – Gryfino – Szczecin musi nastąpić jak najszybciej.

Przypomnijmy, że 26 stycznia 2023 r. Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego wysłał pismo do PKP PLK jako zarządcy infrastruktury.

Bardzo zależało nam na uruchomieniu przynajmniej jednego dodatkowego pociągu, który z Gryfina wyjeżdżałby około godziny 6, a w Szczecinie był przed godziną 7 – wyjaśnia wicemarszałek Tomasz Sobieraj.

W wyniku uzgodnień z zarządcą infrastruktury i przewoźnikiem udało się uruchomić od 6 lutego dodatkowy pociąg.

Będzie on wyjeżdżał z Gryfina do Szczecina o 5:43, w Szczecinie Dąbiu będzie o godz. 6:12, a na stacji Szczecin Główny o godz. 6:33.