Austria: lawina błotna przyczyną wykolejenia pociągu

Austria: lawina błotna przyczyną wykolejenia pociągu

W związku z intensywnymi opadami deszczu i wynikającą z nich rozmokłą glebą w całej Austrii istnieje obecnie ryzyko osunięć ziemi i błota. W jedną z takich lawin uderzył pociąg Cityjet.

We wtorek około godz. 22:11 Straż Pożarna w Spielfeld (Kraj związkowy Styria) otrzymała zgłoszenie o tym, że pociąg jadący ze Spielfeld w kierunku Grazu, uderzył w lawinę błotną i częściowo się wykoleił.

W wyniku wypadku lekko ranny został maszynista. W pociągu nie było pasażerów – przekazali strażacy.

 

Trasa między Leibnitz a Spielfeld-Straß jest zamknięta do odwołania. Koleje Austriackie uruchomiły komunikację zastępczą między Graz Hbf i Spielfeld-Straß oraz dla pociągów lokalnych między Leibnitz i Spielfeld-Straß. Ruch towarowy zostanie przekierowany. W chwili obecnej nie jest jeszcze możliwe oszacowanie czasu trwania zakazu.

 

Problemy także w Tyrolu

Ze względu na lawinę błotną i erozję konstrukcji ochronnych nie są obecnie możliwe żadne przejazdy na trasie między Roppen i Imst-Pitztal. Przewoźnik uruchomił komunikację zastępczą między Ötztal i Landeck-Zams.

Należy spodziewać się wydłużenia czasu podróży do 60 minut. Również w tym przypadku geolodzy pracują obecnie nad oceną sytuacji – dodaje ÖBB.