Atrakcje dla małych miłośników ŁKA

Atrakcje dla małych miłośników ŁKA

Aby uprzyjemnić czas #zostańwdomu Łódzka kolej Aglomeracyjna przygotowała atrakcje dla małych miłośników kolei. Tematyka związana z pociągami od dawna fascynuje najmłodszych, dlatego warto wykorzystać czas spędzony w domu i poprzez zabawę zdobyć wiedzę na temat podróżowania. Na stronie internetowej przewoźnika www.lka.lodzkie.pl

w zakładce #zostańwdomu oraz w mediach społecznościowych (Facebook, Instagram) kilka razy w tygodniu będą udostępniane różnorodne propozycje gier i zabaw. Wystarczy je pobrać lub wydrukować, część materiałów będzie dostępna też w wersji online lub poprzez aplikacje. Zachęcamy rodziców do skorzystania z gotowych propozycji i zdobywania wiedzy przez najmłodszych w sposób ciekawy i atrakcyjny. Wśród materiałów znajdą się m.in. memory game, znajdź różnicę, puzzle, kolorowanki, szlaczki, wykreślanki tematyczne, anagramy czy zagadki matematyczne, a także książeczka o przygodach Misia Uszatka i jego przyjaciół w bajkowym pociągu.

Nasze propozycje są połączeniem dobrej zabawy z nauką o bezpieczeństwie oraz właściwym zachowaniu w pociągu, na dworcu, czy na przejeździe kolejowym. Mogą zostać wykorzystane podczas wielu godzin spędzanych obecnie z dziećmi w domu.

Dla nieco starszych fanów kolei, którzy pasjonują się fotografią powstała grupa na Facebooku „ŁKA w obiektywie”. W ten sposób zachęcamy do dzielenia się z szerszą grupą odbiorców zdjęciami, które być może wcześniej nie zostały nigdzie opublikowanie. Najciekawsze z nich będą udostępniane w oficjalnych mediach społecznościowych ŁKA (Facebook, Instagram, Twitter).