Alstom dostarczy trzy Coradia Stream Pop 2.0 do Włoch

Alstom dostarczy trzy Coradia Stream Pop 2.0 do Włoch

Alstom podpisał dwa kontrakty o wartości 33 mln euro z Divisione Ferroviaria TUA, spółką publiczną z regionu Abruzzo na dostawę trzech nowych pociągów Coradia Stream Pop 2.0 i budowę nowego systemu ETCS na trasach Lanciano-San Vito i Fossacesia/Torino di Sangro-Archi.

Pociągi Coradia Stream POP 2.0 z 305 miejscami siedzącymi ma ponad 84 metry długości. Do dyspozycji pasażerów będą miejsca na rowery, monitory, system informacji pasażerskiej, sieci Wi-Fi, kosze na śmieci, system liczenia osób, monitoring oraz klimatyzacja. Przestronne wewnętrzne ułatwi poruszanie się osobom niepełnosprawnym.

Pojazdy mogą osiągnąć maksymalną prędkość 160 kilometrów na godzinę. Składy będą również wyposażone w technologię ERTMS firmy Alstom. Dostawa pierwszego nowego pociągu Coradia Stream POP 2.0 zaplanowana jest na luty 2023 r.

Alstom wykona również projekt wykonawczy i budowę systemu sygnalizacji ETCS poziomu 2 z GSM-R na trasach Lanciano-San Vito i Fossacesia/Torino di Sangro-Archi. System spełnia wymagania techniczne dotyczące interoperacyjności wymagane przez Unii Europejskiej i norm CENELEC dotyczących bezpieczeństwa kolei, gwarantujących najwyższy i najbardziej restrykcyjny wymóg bezpieczeństwa. Instalacje sygnalizacyjne na liniach TUA umożliwiają ich dostosowanie do standardów obowiązujących w infrastrukturze krajowej.

– Dzięki dalekowzroczności i uwadze Regionu, Dywizja Kolejowa TUA jeszcze bardziej wzmacnia swoją rolę jako przedsiębiorstwa i udostępnia nowe pojazdy i technologie całej społeczności. Znaczące inwestycje, które są tym ważniejsze, że zostały dokonane w szczególnie trudnym okresie. Innymi słowy, TUA dokonuje inwestycji, które będą kluczowe dla mobilności tego regionu w najbliższej przyszłości – wyjaśnił Gianfranco Giuliante, prezes TUA.

– Jesteśmy dumni, że zostaliśmy wybrani przez TUA do tych ważnych projektów mających na celu ulepszenie regionalnego systemu transportowego Abruzzo. Pociąg Pop to najnowsza generacja pociągu regionalnego Coradia Stream, łatwo adaptowalnego, zrównoważonego, zaawansowanego technologicznie pociągu, zaprojektowanego z myślą o wszystkich pasażerach. Pociągi Pop Coradia Stream są produkowane przez Alstom we Włoszech. Opracowanie projektu oraz większość produkcji i certyfikacji odbywa się w zakładzie Alstomu w Savigliano (CN) Projektowanie i produkcja systemów trakcyjnych oraz innych komponentów odbywa się w Sesto San Giovanni (MI), podczas gdy pokładowe i przytorowe systemy sygnalizacji są projektowane i produkowane w zakładzie w Bolonii- wyjaśnił Michele Viale, dyrektor generalny Alstom Włochy oraz prezes i dyrektor generalny Alstom Ferroviaria.