Alstom chce zatrudnić 7500 pracowników, w tym 300 w Polsce

Alstom chce zatrudnić 7500 pracowników, w tym 300 w Polsce

Grupa Alstom planuje zrekrutować w 2022 roku na całym świecie 7500 nowych talentów, w tym około 6000 inżynierów i menedżerów, głównie w Europie i regionie Azji-Pacyfiku, a także około 1500 techników i wykwalifikowanych pracowników fizycznych, przede wszystkim w Europie, Ameryce Północnej i Łacińskiej.  Zatrudniane osoby będą pracować w projektach związanych z taborem kolejowym, systemami sterowania ruchem kolejowym i serwisem. Globalnie, połowa ofert pracy na etat przypada na stanowiska inżynierskie.  W Polsce nowa pracę może znaleźć nawet 300 osób. 

– Jesteśmy bardzo dumni z tego, że po raz kolejny otrzymaliśmy Certyfikat Top Employer. Wyróżnienie to jest wyrazem uznania dla naszego stałego zaangażowania w to, aby Alstom był jednym z najlepszych miejsc pracy na świecie. Mając na uwadze wielkie zapotrzebowanie na ekologiczne i inteligentne rozwiązania w zakresie transportu firma Alstom, będąca liderem w dziedzinie zrównoważonej mobilności, pragnie pozyskać 7500 pracowników. Prowadząc działalność w ponad 70 krajach oferujemy możliwość pracy na całym świecie w obszarach produkcji, programowania, inżynierii i serwisu osobom, które chcą w namacalny sposób wpływać na przyszłość naszej planety -powiedziała Anne-Sophie Chauveau-Galas, Chief Human Resources Officer w Alstom.

Szanse na zatrudnienie otwierają się w całym łańcuchu wartości – począwszy od produkcji do organizacji procesu produkcyjnego, dostaw i pionów funkcyjnych. Oprócz kadr mających wspomóc realizację projektów prowadzonych na rzecz klientów aktualnie i w przyszłości, firma rekrutuje kierowników projektów i ofert oraz planistów.  Ponadto, Alstom szuka pracowników o kompetencjach zbliżonych do tych, jakich branże high–tech poszukują w Dolinie Krzemowej, czyli programistów i  analityków danych. Potrzeby w zakresie rekrutacji przewidywane są w długofalowej perspektywie uwzględniającej ekspansję działalności Grupy Alstom. Otwierają się dzięki temu możliwości pracy w zmotywowanych zespołach, co potwierdziło ostatnie badanie opinii pracowników, w którym ponad 80% respondentów powiedziało, że są dumni z pracy w Alstom.  

Lokalne oferty dające możliwość międzynarodowej kariery  

Alstom oferuje możliwość rozpoczęcia kariery zawodowej z różnorodnymi perspektywami zmiany stanowiska i mobilności odpowiadającej wszelkim aspiracjom. Zapotrzebowanie Grupy Alstom na utalentowane kadry w poszczególnych regionach to:  3900 stanowisk w Europie, 1700 stanowisk w regionie Azji-Pacyfiku, 1500 stanowisk w obu Amerykach oraz 400 stanowisk łącznie w Afryce, na Bliskim Wschodzie i Środkowej Azji.

Plan to pozyskać 300 talentów w Polsce  

W Polsce, gdzie mieści się centrala Alstom w Europie Środkowej i Wschodniej, a baza zasobów i zasięg działalności są znaczne, jest do obsadzenia ponad 300 stanowisk; przede wszystkim w dziedzinie inżynierii, sterowania ruchem kolejowym, na stanowiskach wykwalifikowanych pracowników produkcji oraz innych funkcji. Alstom zamierza prowadzić rekrutację na stanowiska w obszarze inżynierii systemów i mechaniki, a także serwisu. Ponadto, poszukuje wykwalifikowanych spawaczy, lakierników, elektromonterów czy szlifierzy do zakładów produkcyjnych.

Firma zaprasza osoby żądne wiedzy, z głowami pełnymi pomysłów i gotowe mieć wpływ na to, aby mobilność stała się bardziej zrównoważona i cyfrowa, do zapoznania się z ofertami pracy na stronie.