Aktualizacja rozkładu jazdy Kolei Mazowieckich

Aktualizacja rozkładu jazdy Kolei Mazowieckich

Koleje Mazowieckie poinformowały o aktualizacji rozkładu jazdy, który obowiązuje od 12 marca do 10 czerwca 2023 r.

Najważniejsze zmiany na poszczególnych liniach:

R2 Warszawa – Łuków

Od 19 maja znacznemu ograniczeniu ulegnie liczba pociągów do/z Mińska Mazowieckiego. Rozkład jazdy pociągów na tej linii będzie podlegał częstym modyfikacjom.

R3 Warszawa – Łowicz Główny

Na linii kontynuowane będą prace związane z przebudową stacji Ożarów Mazowiecki. W dalszym ciągu ruch pociągów między stacją Ożarów Mazowiecki a Warszawa Gołąbki będzie się odbywał jednotorowo. Prowadzone prace spowodują utrudnienia w kursowaniu pociągów na tej linii.

R7 Warszawa – Dęblin

W dniach 2-7 czerwca, z uwagi na prace przygotowawcze do włączenia nowej linii kolejowej, w stacji Warszawa Wawer nastąpi ograniczenie w ruchu pociągów. Pociągi będą miały wydłużony czas przejazdu, a część z nich zostanie odwołana. W dniach 8-11 czerwca rozpoczną się zasadnicze prace związane z włączeniem nowej linii kolejowej w stacji Warszawa Wawer. Ruch pociągów na odcinku Warszawa Wawer – Warszawa Falenica zostanie wstrzymany (pociągi SKM Warszawa dojadą z Otwocka do stacji Warszawa Radość). Na odcinku Warszawa Wawer – Warszawa Falenica będzie kursować Zastępcza Komunikacja Autobusowa.

R61 Tłuszcz – Ostrołęka

Od 8 maja do 10 czerwca 2023 r., w związku z wymianą toru i pracami remontowo-naprawczymi na odcinku Ostrołęka-Tłuszcz, wprowadzona zostanie zastępcza komunikacja autobusowa. Obowiązywać będzie dla następujących terminów:

  • w dniach 8-10.05 w godz. od 18:00 do 6:00 dnia następnego na odcinku Mostówka – Ostrołęka, a w godz. od 6:00 do 18:00 na odcinku Pasieki – Ostrołęka;
  • w dniach 11-13.05 całkowita przerwa w ruchu pociągów na odcinku Mostówka – Ostrołęka;
  • w dniach 14-16.05 całkowita przerwa w ruchu pociągów na odcinku Wyszków – Ostrołęka;
  • w dniach 17.05-10.06 całkowita przerwa w ruchu pociągów na odcinku Pasieki – Ostrołęka.

W terminach 19-21 maja, 26-28 maja, oraz 2-4 czerwca, od piątku w godzinach wieczornych do niedzieli, ruch pociągów na odcinku Warszawa Zachodnia peron 9 – Warszawa Gdańska będzie prowadzony po jednym czynnym torze. W tych dniach pociągi KM z kierunku Radomia Głównego i Góry Kalwarii skończą/rozpoczną bieg na stacji Warszawa Główna lub Warszawa Zachodnia. Natomiast pociągi KM z kierunku Działdowa i Nasielska kursujące w tych terminach rozpoczną/skończą bieg na stacji Warszawa Gdańska lub Warszawa Wola.

Od dnia obowiązywania korekty pociągi lotniskowe KM z/do Modlina będą kursowały przez stację Warszawa Centralna do/z stacji Warszawa Lotnisko Chopina. Z wyłączeniem dni 27-28 maja, gdzie pociągi będą rozpoczynać/kończyć bieg na stacji Warszawa Centralna, z uwagi na ruch jednotorowy pomiędzy stacjami Warszawa Aleje Jerozolimskie – Warszawa Zachodnia.

Przewoźnik zachęca do zapoznania się ze szczegółowym rozkładem jazdy dla poszczególnych linii, który znajduje się w zakładce Tabele rozkładów jazdy.