Agresywny pasażer zaatakował funkcjonariuszy SOK gazem pieprzowym

Agresywny pasażer zaatakował funkcjonariuszy SOK gazem pieprzowym

Funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei z Krakowa wezwani do awantury w pociągu relacji Katowice – Dębica zostali zaatakowani przez agresywnego mężczyznę, wobec którego podjęli interwencję. Agresor zaatakował funkcjonariuszy SOK używając do tego ręcznego miotacza gazu, po chwili jednak został obezwładniony i siłą wyprowadzony z pociągu. Ujęty poniesie teraz odpowiedzialność karną za swoje bezmyślne zachowanie.

W dniu 18 maja 2023 roku komendant zmiany krakowskiej komendy otrzymał zgłoszenie dotyczące agresywnego pasażera w pociągu relacji Katowice – Dębica. Natychmiast w rejon stacji PKP Kraków Główny został skierowany patrol SOK.

Na miejscu funkcjonariusze SOK ustalili, iż agresywny pasażer w dalszym ciągu zaczepia pasażerów i obsługę pociągu. Mundurowi natychmiast wezwali mężczyznę do zachowania zgodnego z prawem i wtedy zaatakował ich używając do tego ręcznego miotacza gazu pieprzowego. W trakcie interwencji funkcjonariusze podjęli decyzję o zastosowaniu środków przymusu bezpośredniego w postaci siły fizycznej i kajdanek.

Obezwładniony agresor został siłą wyprowadzony z pociągu, a następnie przekazany funkcjonariuszom z Komisariatu II Policji w Krakowie. Teraz za swoje zachowanie, a mianowicie zakłócanie porządku publicznego oraz spowodowanie blisko 40 minutowego opóźnienia pociągu, poniesie odpowiedzialność karną.