A. Adamczyk: na kolei bardzo dobrze widać dobrą zmianę

A. Adamczyk: na kolei bardzo dobrze widać dobrą zmianę

– Na kolei bardzo dobrze widać dobrą zmianę. W 2019 r. polskie koleje przewiozły 335 mln pasażerów. To najlepszy wynik w XXI wieku – powiedział minister infrastruktury Andrzej Adamczyk podczas II Kongresu Rozwoju Kolei.

– Nie wszystko na kolei jest idealne, ale kolej to żywy organizm, który wymaga wsparcia w różnych obszarach – zaznaczył minister Adamczyk

W panelu dyskusyjnym „CPK – wpływ na rozwój gospodarki (rozwój stref ekonomicznych), połączeń kolejowych, konkurencyjność kolei” wziął udział minister A. Adamczyk oraz wiceminister Marcin Horała. W panelach na temat Kolei Plus oraz zmian na polskim rynku transportowym uczestniczył wiceminister Andrzej Bittel. 

II Kongres Rozwoju Kolei zgromadził ponad 700 uczestników. Wzięli w nim udział parlamentarzyści, przedstawiciele przedsiębiorstw z branży kolejowej, w tym spółek Grupy PKP, instytucji państwowych i organizacji społecznych, szkolnictwa oraz świata nauki. Kongres zorganizowany został przez spółki Grupy PKP: PKP SA, PKP Polskie Linie Kolejowe SA, PKP Intercity SA i PKP Cargo SA.