7 lat temu wyruszył pierwszy pociąg Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej

7 lat temu wyruszył pierwszy pociąg Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej

Dokładnie 15 czerwca 2014 o godzinie o godz. 5:03 ze stacji Sieradz do Łódź Kaliskiej wyruszył pierwszy pociąg Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej. Od tego czasu przewoźnik rozwijał siatkę połączeń zapewniając mieszkańcom województwa łódzkiego bezpieczne i komfortowe podróże.

W ramach 7 urodzin, przewoźnik przygotował rożne promocje i atrakcje.

Zwiedzanie zaplecza ŁKA

Aby wziąć udział w wycieczce, które odbędzie się 19 czerwca w godzinach  11:20 – 12:45 , należy wysłać zgłoszenie na adres [email protected]  W zgłoszeniu należy podać: imię i nazwisko oraz adres e-mail, na który zostanie przesłane potwierdzenie uczestnictwa.  W zwiedzaniu mogą wziąć udział osoby dorosłe oraz dzieci powyżej 7 roku życia  (prosimy o podanie roku urodzenia) wraz z pełnoletnim opiekunem. 

Nowoczesne zaplecze techniczne dla taboru ŁKA znajduje się w sąsiedztwie stacji Łódź Widzew na obszarze blisko 4,5 ha. Innowacyjne rozwiązania technologiczne zastosowane przy budowie zaplecza zapewniają szczególną ochronę środowiska naturalnego oraz bezpieczeństwo pracowników. Na terenie stacji serwisowej prowadzone są prace związane z przeglądami technicznymi, naprawą, myciem oraz bieżącym utrzymaniem taboru ŁKA.

W programie zwiedzania:

  • nowoczesny tabor ŁKA, 
  • myjnia pracująca w systemie zamkniętego obiegu wody z podczyszczalnią ścieków,
  • hala zaplecza wyposażona w tory naprawczo- utrzymaniowe oraz urządzenia, takie jak: tokarka podtorowa do toczenia zestawów kołowych, laserowe stanowisko do pomiarów zestawów kołowych, waga do pomiaru nacisku, zapadnia, suwnica.

Zbiórka: dworzec Łódź Widzew (przy zejściu na perony) o godzinie 11:00, skąd uczestnicy zwiedzania przejadą na Zaplecze Techniczne pociągiem ŁKA; powrót ok. godz. 13:00.

Zapisy: wyłącznie drogą elektroniczną do 16 czerwca br. do godziny 15:00

10 zł voucher dla nowych użytkowników

Wraz z mPay przewoźnik zachęca do pobrania aplikacji i utworzenia konta. Dla wszystkich nowych użytkowników, którzy w danym terminie zarejestrują się z pomocą specjalnego kodu, przygotowane są dodatkowe środki w wysokości 10 zł do wydania na bilety ŁKA. 

Vouchery w KOLEO za zakup biletu łka

Każda osoba, która od 11 czerwca kupi za pomocą platformy KOLEO bilet na pociąg ŁKA, może skorzystać z promocji i uzyskać dodatkowe środki do wydania na kolejne bilety. Wysokość voucheru zależy od rodzaju zakupionego biletu. Promocja trwa do wyczerpania zapasów.

 

Historia ŁKA sięga 2010 r.,kiedy to 29 czerwca w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Łódzkiego podpisano porozumienie z prezydentami i burmistrzami 12 miast dotyczące podjęcia współpracy dla uruchomienia Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej.