54 mln pasażerów w 10 lat działalności ŁKA

54 mln pasażerów w 10 lat działalności ŁKA

Nieprzerwanie od 10 lat Łódzka Kolej Aglomeracyjna jest obecna na rynku kolejowych przewozów pasażerskich w województwie łódzkim, zapewniając bezpieczny i komfortowy transport mieszkańcom. W tym czasie pociągami spółki podróżowało 54 mln pasażerów.

Jak podsumowuje przewoźnik, minione lata to nie tylko historia konsekwentnego i systematycznego rozwoju  ŁKA, ale także budowania zaufania, trwałych i bliskich relacji z naszymi interesariuszami.

Spółka została powołana do życia przez Samorząd Województwa Łódzkiego w 2010 r., a działalność przewozową rozpocząła 4 lata później, 15 czerwca 2014 r.

Tym, co od początku wyróżnia nas na rynku kolejowych przewozów pasażerskich jest nowoczesny i niezawodny tabor, wykwalifikowana kadra, atrakcyjna oferta, wielokanałowy system sprzedaży, dostępność dla osób z niepełnosprawnościami oraz dbałość o środowisko. Bez wątpienia ŁKA wprowadziła kolej w województwie łódzkim w XXI wiek – podkreśla przewoźnik.

ŁKA przypomina, że działalności przewozową rozpoczęła z kilkuprocentowym udziałem w rynku.

Dzisiaj jesteśmy liderem kolejowych przewozów pasażerskich w regionie, przewożąc ponad połowę wszystkich podróżnych odprawionych w Łódzkiem. Przez dekadę z naszych usług skorzystało 54 mln pasażerów.  Ta dynamika wzrostu jest efektem konsekwentnie realizowanej strategii rozwoju, zakładającej stałe podnoszenie atrakcyjności i efektywności przewozów poprzez rozwój siatki połączeń, inwestycje taborowe, integrację taryfową i rozkładową z innymi uczestnikami transportu oraz utrzymanie wysokich standardów  podróży – dodaje spółka

Na przestrzeni ostatnich 10 lat pociągi ŁKA pokonały ponad 36 milionów pociągokilometrów.

W ciągu dekady ŁKA stała się silną  i rozpoznawalną marką w regionie, dzięki której jego mieszkańcy polubili kolej. Ciesząc się z osiągniętych sukcesów – „jedziemy dalej”! Przed nami nowe, ambitne cele i kolejne lata nowych wyzwań. Dziękujemy za dekadę wspólnych podróży i niezmiennie zapraszamy na pokład naszych pociągów – podsumowała Łódzka Kolej Aglomeracyjna.