3000 dni z Kolejami Śląskimi

3000 dni z Kolejami Śląskimi

3000 dni temu – 1 października 2011 roku – tuż przed czwartą rano pierwszy pasażer wsiadł do pociągu w barwach Kolei Śląskich rozpoczynających regularną działalność przewozową. W dniu debiutu dysponowaliśmy kilkoma Elfami i Flirtami, dodatkowo dzierżawiąc EN57, lokomotywy Traxx i wagony przedziałowe.

– Trzy tysiące dni przewozowych nie byłoby możliwe, gdyby nie zespół ponad tysiąca ludzi. Pracowników oddanych spółce i pracy na rzecz bezpiecznego transportu mieszkańców Śląska – podkreśla prezes spółki Aleksander Drzewiecki. – Nie byłoby tych trzech tysięcy dni, gdyby nie praca całej załogi. Jesteśmy jednym z największych regionalnych przewoźników pasażerskich w kraju. Codziennie uruchamiamy ponad 380 pociągów, obsługujemy ponad 200 przystanków w ponad 120 miejscowościach. – dodaje.

Dziś „choroby wieku dziecięcego” przewoźnik ma już za sobą, a spółka jest nowoczesnym przedsiębiorstwem, posiadającym tabor liczący prawie 60 pojazdów. Także zaplecze techniczne zmieniło się nie do poznania. Spółka jest właścicielem terenu i obiektów przy ulicy Raciborskiej, a co najważniejsze posiada obszerną bocznicę, dzięki czemu w przyszłość możemy spoglądać z myślą o inwestycjach we własną infrastrukturę.